Socrates

Ja, konsument

comenius.jpg

O programie

COMENIUS - komponent programu SOCRATES - stanowi wyzwanie dla 350 tysięcy szkół w Europie i 69 milionów uczniów tych szkół. Pomaga uczniom i nauczycielom w kształtowaniu poczucia przynależności do szerszej i otwartej na świat społeczności europejskiej - społeczności o różnych tradycjach, mającej jednak korzenie we wspólnej historii.

Uczestnicy

Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego - Anna Dworniak - Kijewska.

Szkoły, biorące udział w projekcie:

PUBLICZNE GIMNAZJUM  NR 21 , Polska  KOORDYNATOR

LAHNTALSCHULE-Gymnasium - Niemcy

SCHOLENGEMEENSCHAP ST. Canisius - Holandia

II RAKOCZI FERENC ALTALANOS ISKOLA - Węgry

Historia

Rok szkolny 2003 - 2004 wyszukanie partnerów, którzy podjęliby nasze wyzwanie i wspólnie z nami realizowali nasz projekt. Po kilkumiesięcznej korespondencji z wieloma szkołami europejskimi zaprosiliśmy do współpracy placówki z Grecji, Holandii, Niemiec i Węgier.

Rok szkolny 2004 - 2005 rozpoznanie szkół partnerskich i ich środowiska lokalnego. Wizyta robocza – spotkanie partnerów w Holandii (Almelo).

Badanie zachowań konsumenckich w mojej miejscowości i w moim kraju – aspekt historyczny, geograficzny i ekonomiczny. Przeprowadzenie ankiety.

Rok szkolny 2005 - 2006 wizyta robocza Węgry  - Romhany. Badanie praw konsumenta z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.Organizacje konsumenckie w mojej miejscowości i w moim kraju. Spotkanie partnerów Niemcy - Biedenkopf

Rok szkolny 2006 - 2007 spotkanie partnerów  w Almelo - Holandia. Prace nad przewodnikiem konsumenta w każdym  z państw. Prace nad stworzeniem wspólnego, międzynarodowego przewodnika -  „ABC Konsumenta. Spotkanie partnerów w Łodzi – Polska

Spotkanie robocze w Holandii. podsumowujące trzyletnią pracę nad  projektem "Ja, konsument".

Efektem naszej trzyletniej współpracy było opracowanie broszury "ABC  konsumenta".