Społeczność szkolna

Za przyjazną atmosferę w naszym gimnazjum odpowiada cała społeczność szkolna.

Nauczyciele

Doświadczona i wykwalifikowana kadra pedagogiczna, na czele z panem dyrektorem i jego zastępcą umie nawiązać dobry kontakt z młodzieżą. Nasi nauczyciele, potrafią zaskoczyć niespodziewaną kartkówką lub pracą domową, a czasem bawią się razem z nami - uczniami.

Uczniowie

Podstawą gimnazjum są oczywiście uczniowie, którzy mają niezliczone pomysły, ich działania nie zawsze są przewidywalne ale przecież bez uczniów szkoła by nie istniała. W tym roku jest nas około 350. Uczymy się w 12 oddziałach (6 drugich i 6 trzecich)

Pedagog i psycholog

Szkolny pedagog  i psycholog zawsze chętnie służą radą i pomocą. Oferują też bogaty wybór zajęć profilaktyczno - terapeutycznych indywidualnych i zespołowych zarówno dla uczniów jak i dla rodziców.

Pracownicy administracji i obsługi

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie gimnazjum bez pracowników administracji i obsługi, którzy czuwają nad wszystkim co dzieje się w szkole i nigdy nie odmawiają swej pomocy.

Pomoc medyczna

W szczególnych przypadkach, gdy źle się poczujemy, szukamy pomocy u szkolnej pielęgniarki - p. Maryli Graczyk (pokój przy wejściu do sali gimnastycznej)