Sukcesy

Wyróżnienie w akcji Gorączka Złota

W dniu 6 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie akcji PCK Gorączka Złota. Nasze Gimnazjum za zebranie 80,64 kg złotych monet otrzymało wyróżnienie i oprócz dyplomu nagrodę rzeczową w postaci zestawu głośników. Dzięki tej zbiórce w lipcu na kolonie wyjedzie 100 dzieci, a 1300 uczniów we wrześniu otrzyma wyprawki szkolne.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i zbierali "złote" monety. 

I miejsce w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych  
W środę 26 kwietnia 2017 r. odbył się ostatni etap drugiej edycji "Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych". Dwoje uczniów naszej szkoły, Agata Radzikowska z klasy 3c oraz Jakub Marszałkowski z klasy 2b, wywalczyło sobie miejsca w finałowej dwunastce. Kuba okazał się być najlepszym z finalistów i we wspaniałym stylu zdobył pierwsze miejsce!
Serdecznie gratulujemy zwycięscy i życzymy dalszych sukcesów :) 
 
SUKCES W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE LITERACKIM
Z ogromna przyjemnością pragnę poinformować o sukcesie Dominiki Stefańskiej uczennicy klasy 1e, która zdobyła wyróżnienie na XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Wandy Chotomskiej w kategorii Proza.
Na XXXIII Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej nadesłano 8390 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508  szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy. Nagrodzone utwory literackie zostaną opublikowane w 26. już książce pokonkursowej Do świata dziecka wchodzi się boso. 
 Wielkie brawa dla młodej pisarki.

 
Brązowy medal koszykarzy
Drużyna koszykarzy naszego Gimnazjum, przygotowywana przez p. Izabelę Maj, zdobyła III miejsce i brązowy medal w Mistrzostwach Łodzi Szkól Gimnazjalnych. Nasi chłopcy pokonali w eliminacjach i półfinale kilka zespołów w których grali zawodnicy klubowi. 
Nasz zespół pokazał, że potrafi grać z najlepszymi ulegając jedynie w finale zespołowi Kadetów ŁKS KM i zespołowi Szkoły Marcina Gortata.
Wielkie brawa za serce do walki i za tak wysokie miejsce w rywalizacji sportowej. 

 

Uczennica klasy 3c Agata Radzikowska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce sekcja Plastyki

 
Uczennica klasy 3e Andrzejewska Iga została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii

 

Uczennica klasy 3a Więckowski Michelle została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego  

 

 II miejsce w Międzyszkolnym Wojewódzkim Konkursie "Poloneza czas zacząć"

Uczniowie naszej szkoły przygotowywani przez Izabelę Maj i Martę Lewandowską wytańczyli wysokie II miejsce w Międzyszkolnym Wojewódzkim Konkursie "Poloneza czas zacząć", który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 1 w Łodzi

Ręce same składały się do oklasków - zatańczyli perfekcyjnie :), rywalizacja była bardzo duża. 

Gratulacje dla reprezentacji szkoły: 

Basińska Julia (3c Gim)

Bernat Julia (3e Gim)

Bryszewska Patrycja (3a Gim)

Ciechomska Natalia (3c Gim)

Cienkowska Angelika (3c Gim)

Cymerman Jakub (3c Gim)

Czarnecka Wiktoria (3c Gim)

Czarnota Jakub (3f Gim)

Czarnota Mateusz (3f Gim)

Dwojacka Paulina (3a Gim)

Gisges-Braun Maciej (3f Gim)

Gołębicka Wiktoria (3f Gim)

Goska Natalia (3b Gim)

Jaroszewska Paula (3b Gim)

Karliński Bartosz (3f Gim)

Krauze Tomasz (3a Gim)

Kupiecki Michał (3d Gim)

Kuroń Patrycja (3b Gim)

Kwiatkowska Maja (3c Gim)

Lajmert Bartosz(3f Gim)

Lesiak Tomasz (3a Gim)

Majewski Maciej (3a Gim)

Malewski Bartłomiej (3a Gim)

Mandryka-Stankewycz Ołeksandr (3a Gim)

Nowak Aleksandra (3a Gim)

Osiewalska Alicja (3b Gim)

Pająk Remigiusz (3f Gim)

Pankiewicz Natalia (3d Gim)

Post Julia (3f Gim)

Skoczurzyńska Julia (3f Gim)

Skorasińska-Maślanka Alicja (3b Gim)

Sobczak Artur (3d Gim)

Sobiecka Barbara (3a Gim)

Strzałka Szymon (3f Gim)

Szklarek Jakub (3f Gim)

Ścibiorek Joanna (3d Gim )

Tobiasz Maciej (3b Gim)

Tomasik Martyna (3c Gim)

Turbiarz Krzysztof (3c Gim)

Więckowski Michelle (3a Gim)

Wojtczak Piotr (3a Gim)

Wolski Michał (3b Gim)

Woźniak Sebastian (3f Gim)

Zajkiewicz Wiktor (3f Gim)

 

 
Wyróżnienie dla Szkolnego Koła PCK

Łódzki Oddział Okręgowy PCK wysoko ocenił aktywność uczniów naszego gimnazjum. Na konferencji, która odbyła się 17 lutego 2017r.  Koło PCK przy Gimnazjum nr 21 zostało dwukrotnie wyróżnione:

  • za szczególne zaangażowanie młodzieży w akcje polegające na zbiórce darów oraz pieniędzy w łódzkich supermarketach,
    oraz 
  • za pomoc i zaangażowanie uczniów w przeprowadzenie czerwonokrzyskiej kwesty na rzecz dożywiania dzieci w łódzkich szkołach i organizacji kolonii socjalnych. 

Otrzymaliśmy też podziękowania w postaci dyplomów.

Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie gratulujemy i liczymy na dalszą współpracę.
Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem 

T.Sobczak i M.Dąbrowska


Wicemistrzostwo Łodzi w unihokeju.

Uczniowie naszej szkoły w składzie:
Karasiński Arkadiusz
Bugajski Mikołaj
Kruszyński Dawid
Żak Patryk
Majewski Maciej
Krauze Tomasz
Spólnik Jakub
Gerwatowski Piotr
Janiszewski Patryk
Kądrowski Bartłomiej
zdobyli wicemistrzostwo Łodzi w unihokeju. Serdecznie gratuluję i dziękuję uczniom za zaangażowanie i sportową postawę.

Katarzyna Jakubowska


 

IV m. w Mistrzostwach Łodzi w piłce ręcznej dziewcząt.

Z przyjemnością informuję społeczność szkolną o sukcesie uczennic naszego gimnazjum , które zajęły IV m. w Mistrzostwach Łodzi w piłce ręcznej.
Gimnazjum reprezentowały:
1.Urbaniak Michalina (1a Gim)
2 Leszner Inez (1d)
3 Binkowska Kinga (1d Gim)
4 Dysterheft Klaudia (1e Gim)
5 Konieczka Julia (1e Gim)
6 Kapka Klaudia (2a Gim)
7 Rosinska Dominika (2a Gim)
8 Goska Natalia (3b Gim)
9 Piera Paulina (3c Gim)
10 Tomasik Martyna (3c Gim)
11 Waingertner Joanna (3c Gim)
12 Andrzejewska Iga (3e Gim)
13 Szmigielska Eliza (3e Gim)
Gratuluję :)

Izabela Maj


 

Nagroda dla Gimnazjum nr 21

Wojewódzki Fundusz  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi doceniając działania prowadzone w naszej szkole na polu edukacji ekologicznej przyznał Publicznemu Gimnazjum nr 21 NAGRODĘ II stopnia w kategorii EKOSZKOŁA.

o konkursie i nagrodach


 Gratulacje dla Dominiki

Uczennica klasy IIIE Dominika Nowak zdobyła złoty medal w drużynie, indywidualnie zaś 4-te miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach w Łucznictwie w kategorii Młodzików Starszych.
GRATULACJE!!!


 

Wyróżnienie

Miło mi poinformować, iż uczennica klasy IIIc - Maja Nguyen The otrzymała wyróżnienie w XII Regionalnym Konkursie Literackim "Moje ulubione miejsce w Łodzi i regionie"


 

1. Szkolny Turniej Scrabble

Z wielką radością pragnę poinformować, że 1 wicemistrzem Scrabble w Turnieju szkół gimnazjalnych - zorganizowanym przez nasze gimnazjum - została uczennica klasy IIID Weronika Michalska. Jestem niezmiernie dumna z sukcesu pilnej uczestniczki Szkolnego Koła Scrabble, z pozdrowieniami dla wszystkich sympatyków Scrabble, Magdalena Możdżeń


 Najlepszy Anglista Klas Trzecich

Miło mi poinformować o wynikach Konkursu na Najlepszego Anglistę Klas Trzecich.
Podium należy do:
1) Ewy Smolińskiej z 3b
2) Zofii Łukaszczyk z 3a
3) Mai Nguyen The z 3c

Serdeczne gratulacje dla Zwycięszczyń i wszystkich Uczestników! :)


 Konkurs Panda

Z przyjemnością informuję, że Michalina Niedźwiecka (2c) i Martyna Surlej (3b) zajęły 5 miejsca w swoich kategoriach wiekowych w ogólnopolskim konkursie PANDA z języka angielskiego. Dziewczęta otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy !


 NAJLEPSZY ANGLISTA KLAS PIERWSZYCH!


I MIEJSCE DAWID KRUSZYŃSKI 1C
II MIEJSCE ALEKSANDRA GĄSIOROWSKA 1B
III MIEJSCE ŁUKASZ NOWAK 1B

GRATULUJEMY!!!

Najlepszy Anglista Klas II

Z przyjemnością chciałabym poinformować o wynikach konkursu na Najlepszego Anglistę Klas II:
I miejsce- Michalina Niedźwiecka (2c)
II miejsce - Aleksandra Nowak (2a)
III miejsce - Michał Domagała (2b)
Gratuluję zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom !

A.Wiśniewska


 Wyniki II Regionalnego Przeglądu Piosenki Turystycznej

Pragnę poinformować o sukcesie Zespołu Wokalnego ALE SKALE. Podczas drugiej edycji Regionalnego Przeglądu Piosenki Turystycznej młodzież zdobyła wyróżnienie.

Serdeczne gratulacje

Dorota Wróblewska


II miejsce w konkursie literackim dla OLI

Miło mi poinformować o kolejnym sukcesie uczennicy naszej szkoły - OLA URBAŃSKA, ucz. kl. 1a, zajęła II MIEJSCE w KONKURSIE LITERACKIM \"Misja - niska emisja\" organizowanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej w ramach projektu \"Zielony klimat Miasta Łodzi - główna misja - niska emisja\". Gratuluję i życzę Oli dalszych sukcesów w zmaganiach konkursowych.


Dorota Staszewska - Banasiak


I MIEJSCE W KONKURSIE LITERACKIM

Miło mi poinformować o sukcesie mojej uczennicy Agnieszki Kwiatkowskiej (3b), która zajęła I MIEJSCE w KONKURSIE NA RECENZJĘ FILMU O TEMATYCE HOLOKAUSTU organizowanego pod patronatem Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.


Dorota Staszewska - Banasiak


 Chłopaki lubią brąz !!!

Miło mi poinformować całą społeczność szkolną o wielkim sukcesie naszych gimnazjalistów, którzy zdobyli brązowe medale w Mistrzostwach Łodzi w koszykówce chłopców Szkół Gimnazjalnych. Nasze gimnazjum reprezentowali :
Piotr Majchrzak
Jordan Samsel
Patryk Sadowski
Adam Polak
Kuba Szklarek
Mateusz Czarnota
Michał Wolski
Maciej Miarka
Artur Sobczak
Remek Pająk
Bartek Kądrowski
Olek Muszyński
Krzysiek Bors

Wielkie gratulacje chłopaki :)

Izabela Maj


 NASI LAUREACI

Na uroczystości podsumowującej przebieg tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych uhonorowani zostali nasi uczniowie. 

NATHAN KŁOSZEWSKI klasa IIId

 - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
 - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
 - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego 

JULITA DULAS klasa IIIf 
- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego 

 RAMI MALLAH klasa IIIb 
- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
 

 MAŁGORZATA GROMCZYK klasa IIIa
- Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego 

FILIP KAMIŃSKI klasa IIIb 
- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie 

Pływackie wiadomości - Gliwice 11-13 marca 2016 roku.

 

Miło nam poinformować, iż  podczas Mistrzostw Polski 16 latków uczennice 21 Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie  (Klub 137 Delfin Łódź) osiągnęły bardzo dobre rezultaty:

Zuzanna Dzwonnik zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów 16 letnich  200 m stylem zmiennym, 400 m stylem zmiennym oraz 3 miejsce 200 m stylem motylkom.

Sztafeta 4x100 m w składzie Marta Pabin, Zuzanna Dzwonnik, Julia Bartczak, Nikola Junak zajęła 4 miejsce w Polsce.

Dziewczęta pobiły także rekordy klubowe i życiowe.

Zawodniczkom serdecznie gratulujemy i podziwiamy ich ciężką pracę włożoną w przygotowania do Mistrzostw.


 Olimpus- sesja zimowa 2016

Z radością pragnę poinformować o sukcesie naszych uczniów w konkursie ogólnopolskim Olimpus z języka angielskiego:
1 miejsce klas pierwszych: Jakub Gąsieniec
5 miejsce klas drugich: Michalina Niedźwiecka
5 miejsce klas trzecich: Natalia Izydorska
Gratulujemy :)

Martyna Nowak


 DIKTATPROFI

Miło mi poinformować o sukcesie naszej uczennicy Michelle Więckowski - II a, która zajęła II miejscew Diktatprofi - VI Dyktandzie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów.

Gratulacje!!!

Monika Kikosicka


 Sukces Martyny w KONKURSIE ETYCZNYM

 Z radością pragnę poinformować o sukcesie uczennicy klasy 1c - Martyny Dąbkowskiej, która została laureatką I miejsca w V EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO, LITERACKIEGO, PLASTYCZNEGO, FOTOGRAFICZNEGO I FILMOWEGO \"W ŚWIECIE WARTOŚCI MORALNYCH\" w tym roku pod hasłem: TOLERANCJA - OTWARCIE NA INNOŚĆ Gratulacje !

Agnieszka Muszyńska


 Wyróżnienie dla OLI 

Z przyjemnością informuję o sukcesie naszej uczennicy Aleksandry Proske (1a) w konkursie literacko - plastycznym "Moja Łódź" zorganizowanym w 90. rocznicę śmierci Władysława Stanisława Reymonta przez Katedrę Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski UŁ. Praca Oli została wyróżniona i można ją oglądać na wystawie pokonkursowej.
Gratulacje

D. Staszewska - Banasiak


Koszykarze w finale Mistrzostw Łodzi

Reprezentacja koszykarzy naszego Gimnazjum uzyskała awans do czwórki finałowej Mistrzostw Łodzi wygrywając z G 26 i G 39 oraz nieznacznie przegrywając po dogrywce (3 pkt.)z G Gortata

Reprezentowali nas:

1.Majchrzak Piotr III D
2.Sadowski Patryk III E
3.Samsel Jordan III D
4.Szklarek Jakub II F
6.Pajak Remek II F
7.Sobczak Artur II D
8.Wolski Michał II B
9.Miarka Maciej II C
10. Bors Krzysztof I C
11. Muszyński Aleksander I C
12. Czarnota Mateusz II F
13. Kądrowski Bartek II F

to już wielki sukces
dzięki chłopaki :) i gratulacje :)

Izabela Maj


Sukces poetów z klasy 1b

Miło mi poinformować o sukcesie literackim naszych młodych poetów JAKUBA MARSZAŁKOWSKIEGO, ZOFII WANIEK I MIKOŁAJA ZIELIŃSKIEGO. Uczniowie są laureatami konkursu Moja Łódź, zorganizowanego przez Katedrę Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Uniwersytetu Łódzkiego w 90. rocznicę śmierci W. S. Reymonta. Na spotkaniu podsumowującym konkurs laureaci i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać pana Ryszarda Bonisławskiego, Senatora RP, który opowiedział o swojej fascynacji Łodzią, a także Przemysława Owczarka, łódzkiego poety i antropologa miasta, który nie tylko ocenił nadesłane na konkurs wiersze, ale także udzielił początkującym pisarzom kilku cennych wskazówek.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju Regio, Wydawnictwo Literatura, Pociąg do Łodzi, Uniwersytet Łódzki oraz Dziekana Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.
Serdecznie gratuluje

Anita Kozik


Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować o sukcesie naszych gimnazjalistów w Międzyszkolnym Wojewódzkim Konkursie "Poloneza czas zacząć"
Taniec naszych uczniów doceniło jury konkursowe, przyznając Gimnazjum 21 - wysokie II MIEJSCE!!!

Nasz Zespół wystąpił w imponującym 50 - osobowym składzie:

III A
Piotr Augustyniak
Klaudia Dębińska
Małgosia Gromczyk
Ola Komala
Zosia Łukaszczyk
Ala Pytko
Janek Wdowiak
Damian Walczak
Michał Zygmunt
Julka Reczyk
Justyna Matusiak
III B
Martyna Rulka
Martyna Surlej
Kacper Gross
Filip Kamiński
Michał Augustyniak
Jan Iwański
Patryk Andrysiewicz
Piotr Pytloch
Martyna Szuman
Wiktoria Jackowska
III C
Artur Lenart
Adrian Bruździak
Maja Nguyen The
Michał Bednarek
Martyna Maciaszek
Natalia Żurawska
Eryk Konopka
III D
Jakub Poter
Jordan Samsel
Dominika Antosik
III E
Gabrysia Machała
Wiktoria Papis
Basia Rusinkiewicz
Martyna Janiszewska
III F
Bartek Banasiak
Wiktoria Woszczyk
Julia Bartczak
Nikola Junak
Zuzanna Dzwonnik
Michał Przybyszewski
Maciej Majewski
Piotr Maciaszek
Alicja Ekiert
Julia Maryniak
Karolina Kozłowska
Kajetan Kłapot
Kamil Smażyk
II A
Bartek Malewski


 Sukces CHÓRU SZKOLNEGO

CHÓR SZKOLNY po raz kolejny udowodnił, że śpiewać potrafi i to jeszcze jak.
Doceniło to jury II Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Kolędujmy razem" przyznając Chórowi z 21 Gimnazjum - 3 MIEJSCE!!!
Nasz Zespół wystąpił w imponującym 42-osobowym składzie. 


 Reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej w składzie:
OLA MAZUR
DOMINIKA ANTOSIK
JULIA GROCHOLIŃSKA
JULIA ZIÓŁKOWSKA
OLA KOMALA
ZUZIA WŁODARCZYK
MARTYNA JANISZEWSKA
LIDIA MICHALAK
OLIWIA ŁUCZAK
KAROLINA CIEŚLIŃSKA
w dniu 4.12 2015 awansowała do rozgrywek półfianałowych w Łodzi

Gratulujemy


 III miejsce sztafet pływackich

W dniu 9 listopada reprezentacje Gimnazjum 21- dziewcząt i chłopców w sztafetach pływackich zajęły III MIEJSCE
GRATULUJEMY

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW

BARTEK MALEWSKI
ANDRZEJ MOREK
KAJETAN KŁAPOT
PIOTR MACIASZEK
BARTEK BANASIAK
BARTEK MUSIAŁ
MICHAŁ AUGUSTYNIAK
REMEK PAJĄK
AREK CHOROBIK
JANEK IWAŃSKI
KUBA HEMPEREK

REPREZENTACJA DZIEWCZĄT

JULIA BARTCZAK
MARTA PABIN
JULIA GROCHOLIŃSKA
MARTYNA JANISZEWSKA
ZUZIA POLIT
WIKTORIA WOŹNIAK
JULKA RECZYK
OLA JÓZWIK
NATALIA HENDEL
KASIA PISZCZEK
PATRYCJA SOBKOWICZ
AMELIA BIEŃ 


Gratulacje dla Piotrka

Łódzki Oddział Okręgowy PCK po raz pierwszy zorganizował wojewódzki konkurs dotyczący tematyki HIV/AIDS pod nazwą „Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”, nad którym patronat honorowy objęła Państwowa Wojewódzka Inspekcja Sanitarna w Łodzi.

Miło mi poinformować, że nasz uczeń Piotr Jakubowski został laureatem II miejsca w tym konkursie.

Gratulacje

Teresa Sobczak 


 Ogólnopolski sukces Zosi

Z radością pragnę powiadomić o sukcesie uczennicy klasy 1b ZOFII WANIEK, która jest laureatką I miejsca w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim 2015 Nowe Inspiracje. Zosia podbiła serca jury jako autorka wiersza pt. "Bajka o muzyce". Ogromne gratulacje!


Anita Kozik 


 Sukces Ady

Z przyjemnością informuję, że uczennica klasy 1a Ada Zarychta zajęła II miejsce w konkursie o zasięgu wojewódzkim, zatytułowanym "Zainspirowani Długoszem". Konkurs organizowany był z okazji obchodów Roku Jana Długosza. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.


Dorota Staszewska - Banasiak


ZŁOTE CHŁOPAKI :)

Chłopcy naszego Gimnazjum zajęli pierwsze miejsce w finale łódzkim koszykówki ulicznej - streetball, zdobywając złoty medal.
W finale uczestniczyło 6 zespołów gimnazjalnych z Łodzi, a nasi uczniowie wygrali wszystkie mecze. Złote chłopaki to:
Jordan Samsel III D
Kajetan Kłapot III F
Sobczak Artur II D
Bors Krzysztof I C

GRATULACJE!!!